اطلاعات سایت کمیته فناوری و نوآوری دانشجویان دانشگاه

درباره ما

جهت توسعه تفکر فناوری و نوآوری در دانشجویان و تشویق و ایجاد محیط مناسب برای تبدیل ایده های دانشجویان به محصول و استفاده از این پتانسیل بزرگ در توسعه فناوری دانشگاه و تسریع حرکت دانشگاه به سوی دانشگاه نسل سوم، کمیته فناوری و نوآوری دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال ۱۳۹۷ تاسیس و بدنبال آن کمیته های فناوری دانشجویان در دانشکده های متخلف دانشگاه افتتاح شدند و سپس عنوان آن به کمیته فناوری و نوآوری دانشجویان تغییر یافت.

این کمیته با محدودیت و حمایت خود دانشجویان، در تلاش است که دست به خلق نوآوری و ارزش آفرینی زده و گامهایموثری در رفع نیاز ها و حل مشکلات حوزه سلامت بردارد. این کمیته پشتیبان دانشجویان خلاق، ایده پرداز، جسور است که در پی نوآوری و تبدیل ایده به ثروت هستند و بر این باور است که اعتماد به توانمندی های دانشجویان میتواند راهی برای گسترش کسب و کارهای نوپا و پیشرفت کشور در حوزه سلامت باشد.

اهداف اصلی کمیته فناوری و نوآوری دانشجویان

·        افزایش آگاهی و توانمند سازی دانشجویان در حوزه فناوری و کارآفرینی

·        ایده پردازی در حوزه سلامت و برگزاری رویداد های استارتاپی

·        بازدید های دوره ای از مراکز فناوری و نوآوری برای دانشجویان

·        آموزش مهارت های کسب و کار

·        تشکیل تیم های کارآفرینی و فناوری در دانشکده ها از بین دانشجویان

·        کمک به دانشجویان در تبدیل ایده خود به محصول

·        راهنمایی دانشجویان جهت استفاده از تهسیلات فناوری مانند وام و گرنت

در حال حاضر طرح های فناورانه متعددی در حوزه دانشجویی،توسط دانشگاه مورد حمایت (بصورت عمدتا وام و بعضا گرنت) قرار گرفته است. از آن جمله میتوان به تهیه نرم افزار آناتومی، تجهیزات پزشکی مانند دستگاه سنجش حس درد و کیت های آزمایشگاهی اشاره کرد که برخی از آنها وارد بازار شده اند.

 


 

 

فایل‌ها